برنامه ریزی های قبل از عید

ساخت وبلاگ
چکیده : همیشه روزهای پایانی سال، سه کار انجام می دهم که خیلی لذت دارد! یک جمع بندی از سالی که گذشت می نویسم.... با عنوان : برنامه ریزی های قبل از عید بخوانید :

همیشه روزهای پایانی سال، سه کار انجام می دهم که خیلی لذت دارد!

یک جمع بندی از سالی که گذشت می نویسم. کلا دو بار در سال جمع بندی مینویسم. یکی روز تولدم و دیگری اواخر سال. جمع بندی روزِ تولدم بیشتر به خودم و تغییرات شخصیتی ام مربوط است ولی جمع بندی آخر سال درباره ی اتفاقاتی ست که روی زندگی ام تأثیر گذاشتند و باعث می شود یک دور کل سال را مرور کنم و گاها سری به دفتر روزانه نویسی ام بزنم.

یک لیست از اهداف و آرزوهای سال بعدم تهیه می کنم. معمولا آن را صفحه ی اول سررسید سال جدید می نویسم. آخر سال که می شود، به اهدافی که نوشته بودم برمی گردم. قشنگ ترین لحظه آن وقتی ست که می بینم به اکثر شان رسیده ام!

و آخرین کار هم نوشتن یک لیست از تفریحات دو هفته ی عید است! سال قبل که به یمن کنکورِ عزیز، هیچی از عید نفهمیدم. اما امسال با ذوق دنبال تهیه ی لیستم هستم که احتمالا به مرور زمان کمی تغییر میکند.

معمولا شروع یک سریال جدید، یک اعتیاد خانمان سوز جدید است اما با این حال لذتی دارد که در هیچ چیز یافت نمی شود :) و از آن جایی که قرار است عید حسابی خوش بگذرد، سریال "This is us" را برای دیدن انتخاب کرده ام. تعریفش را زیاد شنیده ام و 3 قسمتی هم دیده ام. حالا وقتی کامل دیدم (فعلا دو فصلش آمده) نظرم را می نویسم.

برای فیلم یک لیست پر و پیمان از فیلم های اسکار امسال نوشته ام. اصلا نمی دانم وقت می شود همه شان را کامل ببینم یا نه. اما اصرارم به این ها بیشتر است:

Three billboards outside Ebbing,Missouri

The shape of water

Lady bird

Call me by your name

Coco

فیلم ایرانی هم احتمالا "رگ خواب" و "نگار" و "هفت دقیقه تا پاییز" را ببینم.

و اما کتاب!

اوایل سال 2018 برای چالش کتاب، با اعتماد به نفس خیلی زیاد، 78 تا کتاب انتخاب کردم و الان با گذشت دو ماه و خرده فقط ده تا کتاب خوانده ام که حقیقتا خجالت آور است! عید هم از بس درگیر مهمانی رفتن و مهمان آمدن هستیم، نمیدانم آن آرامش همیشگی کتاب خواندنم برمی گردد یا نه.

اما این سه کتابی ست که برای این روز ها در نظر گرفته ام:

"مردی در تاریکی" اثری از پل استر که کتاب قبلی اش مرا حسابی شیفته ی خود کرد!

"شگفتی" کتابی که فیلمش هم تازگی اکران شد و من آنقدر عاشق شخصیت آگی شدم که تصمیم گرفتم کتابش را هم بخوانم.

"ربه کا" (احتمالا اگر وقت شد فیلمش را هم می بینم)

+ دنبال یک کتاب عاشقانه ام. کتاب کم حجم و دلنشین. پیشنهادی دارید؟

و قرار است کتاب "مارک و پلو"ی منصور ضابطیان عزیزم را هم بازخوانی کنم.

برای اینکه حس نکنم تعطیلاتم به بطالت گذشته، تمرین تایپ ده انگشتی و خواندن مقاله های عکاسی خبری را هم در برنامه گنجانده ام :)

برنامه ی شما برای عید چیست؟

+ذوق سفر هم دارم! از سیزدهم تا هفدهم.مقصد را هم بعدا میگویم D:

...
نویسنده : بازدید : 18 تاريخ : سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 ساعت: 21:26